דשן להידרו האוס אנד גרדן

דשני House and Garden

כל המידע על מוצרי האוס אנד גארדן

פיתוח

חברת האוס אנד גארדן מייצרת דשן להידרו מזה למעלה משלושה עשורים. לחברה מחלקת מחקר ופיתוח משלה, מפתחת מוצרים חדשים ומשפרת מוצרים קיימים בבדיקות מעמיקות ברמה הגבוהה ביותר. החברה מבצעת התאמות למוצריה בהתאם לדרישות של המדינות המייבאות. זאת תחת ניהול קפדני של צוות פיתוח חוץ מדיני.

תהליך ייצור

האוס אנד גרדן מפתחת, מייצרת ומוכרת קו עשיר של מוצרים בתחום ההידרו. בבעלותה מתקן מודרני וחדשני בעל אוטומציה מלאה לקו ייצור אחיד ואיכותי, לכן מוצריה סגורים במיכלים איכותיים ובפקקים אוטמים לשמירה על המוצר בפיזור בינלאומי.

מחקר

חברת האוס אנד גרדן מבצעת בדיקות מעמיקות של מוצריה ואוספת נתונים כל יום ובכל רגע נתון. במטה החברה חושבים לא רק על ההשפעה של מוצריהם על הצמח, אלא גם על מהירות העבודה עם המוצרים, הפשטות, והאם הם ידידותיים למשתמש. כל המוצרים אשר פותחו במתקני האוס אנד גרדן נבדקו בישראל תחת פיקוחו של משרד החקלאות, הבריאות והגנת הצומח.

אינטגרל הידרופוניקס והאוס אנד גארדן

אינטגרל הידרופוניקס עובדים בשיתוף פעולה מלא עם האוס אנד גרדן משנת 2004. הן בפיתוח לאקלים הישראלי והן בהסבה למשתמש הישראלי. אינטגרל הידרופוניקס הינה היבואנית הרשמית של מוצרי האוס אנד גרדן בישראל.

לטבלאות דישון האוס אנד גרדן >
למבחר מוצרי דישון של האוס אנד גרדן >

דשן להידרו - מצע קוקוס האוס אנד גרדן

קוקוס (Cocos A+B) – דשן בסיס להידרו

כתובות של סוחרים ערבים מהמאה ה-11 מראים שסיבי הקוקוס היו בשימוש כבר במאה ה-11. הקוקוס היה מוכר גם למרקו פולו שבשנת 1290 כתב על נפלאות סיבי הקוקוס. בהולנד סיבי הקוקוס התבלטו לראשונה ב-1994 כחומר ידידותי לסביבה ואלטרנטיבי לגידול פירות וירקות ומאז צבר פופולריות רבה.

מידע על המוצר

Cocos A+B אינו מכיל חומרים מיותרים היוצרים התגבשויות ומכיל מינרלים טהורים באיכות גבוהה. כולל ברזל EDDHA – כך מתאפשרת קליטה מהירה ויעילה של מזון ע״י הצמחים.

יישום

Cocos A+B מיועד לשימוש במצע גידול קוקוס בלבד. זהו דשן בעל בסיס חנקן גבוה המעניק לצמח את כל מה שהוא צריך בשביל גדילה מהירה ואגרסיבית. כמו כן, מכיל את כל האלמנטים ההכרחיים להתחלה הטובה ביותר בחייו של הצמח.

דשן למצע אדמה האוס אנד גרדן

דשן אדמה ב-2 חלקים (Soil A+B) – דשן בסיס להידרו

דשנים מינרליים יוצרו לראשונה באמצע המאה ה-19. דבר זה הוביל לחקלאות יעילה יותר ולקבלת יבול רב יותר. דשנים מינרליים קלים לשימוש ובשילוב מאוזן גם ידידותיים לסביבה. האוס אנד גרדן יישמה את הידע המדעי הזה ליצירת Soil A+B.

מידע על המוצר

Soil A+B הוא דשן בסיס לאדמה בעל קומפוזיציה מיוחדת. הודות לשימוש במיקרו ומקרו אלמנטים נוזליים באיכות גבוהה, הדשן עובד במהירות וביעילות. Soil A+B אינו מכיל חומרים מתקשים ובכך מבטיח שמבנה האדמה לא יפגע. דשני האוס אנד גרדן בשילוב עם האדמה שלנו יתנו לכם איזון מושלם ובכך מבטיחים לכם צמיחה ופריחה אופטימלית.

יישום

Soil A+B מיועד אך ורק לגידול בתערובת אדמה מדושנת קלות.

אזהרה

לעולם אין להוסיף דשן A יחד עם B באותו הזמן. דבר זה יגרום להזנה חלקית, משקעים ומחסומים. יש לערבב את חלק A ולאחר מכן את חלק B ולהשתמש במדדים מכוילים.

מינון וגדלים זמינים

מינון: 1 ליטר להכנת 200 ליטר תמיסת השקיה מוכנה לשימוש.
גדלים זמינים: 1, 5, 10, 20 ליטר.

הכנת התמיסה

מלאו את המיכל במים מזוקקים / מי אוסמוזה. ראשית הוסיפו דשן A וערבבו היטב. לאחר מכן, הוסיפו דשן B וערבבו היטב. אזנו את ערך ה-EC – התחילו את מחזור הגידול בערך של EC = 1.2. הגדילו את ערך ה-EC לפי טבלת הדישון עד הפריחה וסיימו בערך של EC = 2.0. הוסיפו pH- (מוריד) או pH+ (מעלה) ע״מ לשמור על רמת חומציות אופטימלית. במידה ויש צורך, הוסיפו מאיצי השרשה, צמיחה ופריחה.

טיפ

בשתילה השקה היטב את האדמה מסביב לייחור בצורה מתמשכת עד להשרשת הצמח לתוך המצע. לאחר מכן, השאר את האדמה מעט יבשה יותר ע״מ לגרום לצמח לחפש אחר מזון ולא להיות עצל.

יעיל ואקונומי

הודות לקומפוזיציה היעילה שלהם, דשן Soil A+B הם כלכליים לשימוש. הדשן לא גורם לחומציות מיותרת והודות לשימוש במינרלים בצורה נוזלית, מבנה האדמה נשמר ואף משתפר.

דשן אדמה בחלק אחד (Component Soil)

Component Soil מכיל מערך של דשנים טהורים באיכות גבוהה ובאיזון נכון.
חנקן (N) החשוב לצמיחה – מונע הצהבה של העלה, מאיץ צמיחה ומגן על הצמח מפני מחלות צמחים ופטריות.
זרחן (P) משחק תפקיד חשוב בשינוע האנרגיה של הצמח – בעל השפעה טובה על בניה של מערכת השורשים.
אשלגן (K) דואג לאיזון טוב של המים, סינתזה, מעבר ואחסון של פחמימות – הצמח יהיה גם פחות רגיש לפטריות ובקטריות.
Component Soil מגיע עם מערך שלם של מיקרואלמנטים. כל אלה חשובים מאוד לאיזון המים, חלוקת התא, חילוף חומרים וייצור של שורשים חדשים.

מידע על המוצר

Component Soil הוא דשן ידידותי למשתמש עם קומפוזיציה מיוחדת. הדשן מכיל איזון אופטימלי לשימוש באדמה. צמיחה ופריחה מוצלחת תלויה בקומפוזיציה נכונה של דשן, השילוב של יסודות מזון במוצר מבטיח זאת.

יישום

Component Soil מיועד אך ורק לעבודה עם אדמה מדושנת קלות בלבד והינו משמש כדשן בסיס בתקופת הצמיחה והפריחה. התערובת החכמה מבטיחה צמיחה ופריחה מאוזנת ותנובה מעולה.

מינון וגדלים זמינים

מינון: 1 ליטר להכנת 200 ליטר תמיסת השקיה מוכנה לשימוש.
גדלים זמינים: 1, 5, 10, 20 ליטר.

הכנת התמיסה

יש למלא את מיכל ההשקיה במים, להוסיף Component Soil ולערבב היטב. יש להוסיף pH- (מוריד) או pH+ (מעלה) ע״מ לשמור על ערך חומצי נכון.

טיפ

בשתילה השקה היטב את האדמה מסביב לייחור בצורה מתמשכת עד להשרשת הצמח לתוך המצע. לאחר מכן, השאר את האדמה מעט יבשה יותר ע״מ לגרום לצמח לחפש אחר מזון ולא להיות עצל.

דשן להידרו מאיץ פריחה האוס אנד גארדן

באד אקסל (Bud-XL) – מאיץ פריחה

ידוע כבר למעלה מ-100 שנה שאנזימים משמשים כמפרידי מולטיפל סוכרוז בחצי הסוכר גלוקוז ופרוקטוז. כיום ידוע גם שיש להם תפקיד חשוב בהובלת והפצת סוכרים בצמח. הסוכרים הללו אחראים גם על ייצור חומרים יבשים בחלקים שונים בצמח.

מידע על המוצר

ל-Bud-XL של האוס אנד גרדן יש יכולת מיוחדת המשתמשת באנזימים בשביל להגיע למיצוי סוכרים מעלי הצמח ולהעבירם לפרי או לפרח. הפרי נעשה מתוק יותר וטעמו משתפר. Bud-XL יגדיל גם את גודל וגם את צפיפות הפרחים שמסתכם בתוצרת פרי גדולה יותר.

אפקט אופטימלי

לכל אנזים יש ערך אופטימלי, כשמגיעים לערך האופטימלי פעילות האנזים היא הגבוהה ביותר. אם תנאי החלבון רחוקים מידי מהערך האופטימלי, המבנה עלול להשתנות והפעילות תרד או שהחלבון יאבד את יכולת תפקודו. לכן, ישנם מספר גורמים שיש להשגיח עליהם היטב:
1.אסור שרמת ה-pH של המצע תהיה גבוהה מדי או נמוכה מדי.
2. טמפרטורת החדר של התרבית וטמפרטורת המצע חשובות מאוד למען השגת התוצאות הטובות ביותר.

יישום

יש להשתמש ב-Bud-XL בתקופת הפריחה של הצמח.

מינון וגדלים זמינים

מינון: 1 ליטר לכל 1000 ליטר מים.
גדלים זמינים: 250, 500 מ״ל, 1, 5, 20 ליטר.

הכנת התמיסה

יש להכין את מיכל ההזנה כדלקמן: תחילה, הוסף הזנת בסיס למיכל ההזנה (לדוגמא: דשן אדמה ב-2 חלקים, הידרו, קוקוס). ודא שרמת ה-pH וה-EC במיכל ההזנה מדוייקים ולאחר מכן הוסף ״באד אקסל״.

טיפ

התחל להוסיף Bud-XL לצמחים שלך לאחר היווצרות הפרח הראשון. זו התקופה בה העלים הגדולים מאבדים את תפקודם. בהוספתת Bud-XL אתה מבטיח שאנרגית הצמח לא תכוון יותר לשמירה על העלווה אלא תכוון לייצור הפרחים והפירות של הצמח. Bud-XL גורם גם למיצוי סוכרים מהעלים שאותו הוא מאחסן בפרח או בפרי.

דשן להידרו - מאיץ שורשים רוטס גולד האוס אנד גארדן

רוטס גולד (Roots Excelurator) – מפתח / מאיץ שורשים

שורשי הצמח הם חלק חשוב במערכת האקולוגית הנמצאת מתחת לפני השטח. הם הקשר המחבר בין חלקי הצמח שמעל מצע הגידול ובין כל המתרחש בתוך מצע הגידול. השורשים חיוניים לצמיחת הצמח ויש להם השפעה רבה על הזנת חיי מצע הגידול ומבנה המצע. ככל שהשורשיות טובה יותר, כך מבנה המצע טוב יותר וחיי המצע טובים יותר. כך יותר קל לחומר המזין להיקלט במצע הגידול.

מידע על המוצר

Roots Excelurator של האוס אנד גרדן הוא מאיץ השורשים החזק ביותר שניתן להשיג כיום בשוק. גולת הכותרת בתחום ההזנה. מאיץ השורשים מבטיח צמיחה מהירה של השורש, נפטר משורשים חומים, מחלות שורשיות ומספק סביבת שורשים מצויינת בתוך המצע. תוסף הדישון הזה יוצר ציפוי סביב השורש שמתפקד בצורת ממברנה, ושומר על סביבת השורש נקייה ממחלות וחיידקים. יחד עם זאת מאפשר קליטה של חומרים מזינים. המוצר גם מבודד חיידקים ומונע מהם להתרבות.

יישום

יש להשתמש ב-Roots Excelurator במשך 5 השבועות הראשונים של מחזור הגידול.

מינון וגדלים זמינים

מינון: 30 מ״ל לכל 100 ליטר מים.
גדלים זמינים: 250, 500 מ״ל.

הכנת התמיסה

תחילה, הוסף דשן בסיס למיכל ההשקיה (לדוגמא: דשן לאדמה ב-2 חלקים / הידרו / קוקוס). יש לוודא שלמיכל ההשקיה ישנם ערכי pH ו-EC מדוייקים. לאחר מכן, הוסף Roots Excelurator במינון המצויין בטבלת הדישון.

טיפ

בעת השתילה יש להרטיב מעט את האדמה מסביב לייחור ולהמשיך כך עד שהשורש יצא. לאחר שהשורש יצא יש לשמור את האדמה יבשה יותר. זאת כדי שהשורש יתחיל לחפש אחר חומרי הזנה ומים, דבר זה ימנע מהצמח לגדול עצלן.

מאיץ צמיחה מולטי זיים האוס אנד גרדן

רב אנזים (Multi Zen) – מאיץ צמיחה

פעילות האנזימים חיונית להצלחת צמיחת הצמח. אנזימים הם חלבונים איכותיים המכילים חומצות אמינו. האנזים הוא זרז (קטליזטור) המאיץ את התגובות הכימיות בצמח. ללא אנזימים המרות כימיקליות מסויימות יכולות להמשיך מליוני שנים. כשיש אנזימים הדבר קורה בתוך 20 אלפיות השנייה. אנזימים גם אחראיים לשחרור של אנרגיה מחומרים מרוכזים. החומרים המזינים יכולים עתה להיות מומרים לאבני בנייה, חומרי פסולת יכולים להיות מעובדים ומאגרי מזון מתחילים להיווצר.

מידע על המוצר

Multi Zen של האוס אנד גרדן הוא מאיץ צמיחה יעיל ועשיר באנזימים וויטמינים. המוצר מסייע לתהליך הצמיחה להיות פשוט יותר. מפרק ונפטר מחומרי שורש מתים ומגביר את עמידות הצמח. אנזימים הופכים חומרי הזנה ל״חתיכות אכילות״ ביתר קלות שיכולות להיקלט בצמח באופן מידי.

אפקט אופטימלי

לכל אנזים יש ערך אופטימלי. כשמגיעים לערך האופטימלי פעילות האנזים היא הגבוהה ביותר. אם תנאי החלבון רחוקים מידי מהערך האופטימלי, המבנה עלול להשתנות והפעילות תרד או שהחלבון יאבד את יכולת תפקודו. לכן ישנם מספר גורמים שיש להשגיח עליהם היטב:
1. אסור שרמת ה-pH של המצע תהיה גבוהה מידי או נמוכה מידי.
2. טמפרטורת החדר של התרבית וטמפרטורת המצע חשובות מאוד למען השגת התוצאות הטובות ביותר.

מינון וגדלים זמינים

מינון: 1 ליטר לכל 1000 ליטר מים.
גדלים זמינים: 250, 500 מ״ל, 1, 5, 20 ליטר.

טיפ

השתמש ב-Multi Zen למשך תקופת צמיחת הצמח ולשטיפת המצע על מנת להיפטר משורשים מתים. החל להוסיף Multi Zen בערך שבועיים לאחר השתילה. זאת התקופה בה הצמח צריך לבנות את עמידותו ולהעלות את רמת ספיגת ההזנה בשביל להיות חזק ובריא.

מאיץ פריחה טופ בוסטר האוס אנד גרדן

טופ בוסטר (Top Booster) – מאיץ פריחה

Top Booster יוצר יובש אופטי הנותן לצמח את הרושם ששלב המחזור האחרון של חייו החל. בשביל להבטיח את השרדותו, הצמח יתחיל להצמיח פרחים ופירות בשביל להרבות את עצמו. לאחר 3-4 ימים יש להתחיל מחדש את לוח הזמנים של ההזנה. בעקבות העוררות (הטריגר) המוקדמת הזו, הצמח ימשיך לייצר פרחים ופירות ויהיה לו זמן לפתח פירות גדולים יותר.

מידע על המוצר

Top Booster הוא מאיץ פריחה מצויין המורכב מאשלגן, זרחן וברזל. הרכיבים הללו חיוניים לשלב הפריחה, זרחן ממריץ את גדילת הפרי ומשמש תפקיד חשוב בנשימת והטמעת הצמח וברזל מבטיח צבע טוב יותר לעלים.

יישום

השתמש ב-Top Booster ב-4 שבועות לפני סוף הקציר למשך 3-4 ימים.

אזהרה

אין להשתמש ב-Top Booster ביחד עם Shooting Powder.

מינון וגדלים זמינים

מינון: 150 מ״ל לכל 100 ליטר של תמיסת השקיה מוכנה לשימוש.
גדלים זמינים: 250, 500 מ״ל, 1, 5, 20 ליטר.

הכנת התמיסה

תחילה, הוסף דשן בסיס למיכל ההשקיה (לדוגמא: דשן לאדמה ב-2 חלקים / הידרו / קוקוס). יש לוודא שלמיכל ההשקיה ישנם ערכי pH ו-EC מדוייקים. לאחר מכן, הוסף Top Booster במינון המצויין מעלה או בטבלת הדישון.

טיפ

השתמש ב-Top Booster ב-4 שבועות לפני סוף הקציר. זה הזמן בו הצמח במצב החזק ביותר שלו ויכולתו להשתנות מצמיחה לפריחה ויצירת פירות היא הטובה ביותר. החלט בעצמך מתי ליזום פריחה.

דשן להידרו - מאיץ פריחה האוס אנד גארדן

אבקת פריחה (Shooting Powder) – מאיץ פריחה

Shooting Powder הוא הסוד מאחורי כל מגדל מוצלח. מרחיב הניצנים הנוצץ הזה הוא הטוב ביותר בתחום מאיצי הפריחה. נותן תוצאות הנראות לעין ויכול להשתלב עם כל דשן בסיס. ארוז בשקית קטנה ונוחה, קל לשימוש ונבדק באופן מקיף לסיפוקם המלא של לקוחותינו. בקצרה, תוספת מצויינת ללו״ז ההזנה של כל מגדל מצליח.

מידע על המוצר

Shooting Powder מתחיל מחזור פריחה חדש לאחר שמחזור הפריחה הרגיל הסתיים ומעלה באופן משמעותי את משקל הפרי. היבול הנוסף לאחר הוספת המוצר הזה תפתיע גם את המגדל המנוסה ביותר. כשלמעשה הוא יוצר שכבה חדשה מעל הפירות הקיימים. בדרך זו ניתן להגיע ליבול שעולה בשיעור של עד 30%.

יישום

השתמש ב-Shooting Powder בסוף הקציר על מנת להעלות את משקלו הכולל של הצמח.

אזהרה

יש להקפיד על הורדת רמת ה-EC של דשן הבסיס ל- EC = 1.2. השתמש Shooting Powder רק במשך שלושת השבועות שלפני הקציר. אין להשתמש ב-Shooting Powder ביחד עם Top Booster. המוצר Shooting Powder הינו חזק מאוד ולכן אין לחרוג מהכמות הרשומה בטבלת הדישון.

מינון וגדלים זמינים

מינון: יש להשתמש ב-Shooting Powder למשך 3 שבועות לפני הקציר. לשבוע הראשון: שקית לכל 100 ליטר של תמיסת השקיה מוכנה. לשבועיים הנוספים: 2 שקיות לכל 100 ליטר של של תמיסת השקיה מוכנה.
גדלים זמינים: 5 שקיות בקופסא.

הכנת התמיסה

הוסף דשן בסיס למיכל ההשקיה. כוון את ערך המוליכות של דשן הבסיס ל- EC = 1.2. לאחר מכן, הוסף Shooting Powder במינון המצויין מעלה או בטבלת הדישון.

טיפ

השתמש ב-Shooting Powder רק אם הצמח בריא מספיק. זהו חומר חזק מאוד שדורש הרבה מהצמח.

מיצוי אצות האוס אנד גרדן

מיצוי אצה (Algen Extract)

Algen Extract מורכב מאצת ים נורבגית בכבישה קרה – Ascophyllum nodosum. הדשן מכיל שפע של תרכובות המועילות לצמח, למצע ולקהילת החיידקים. בעוד שהוא מיועד ליישום בהשקיה ישירה על שורשי הצמח, יכול גם לשמש כתרסיס עלים לאחר ביצוע הדברה או קוטל פטריות. אצה זו נמצאת בשפע באיזור הצפון אטלנטי. מאחר שאצות עשירות בחומרים מזינים משתמשים בהן כמאכל לבני אדם ולצמחים.

מידע על המוצר

Algen Extract של האוס אנד גרדן מכיל אחוזים גבוהים של חומר יבש המופק מהאצה הנורבגית. המיצוי עשיר במקרו חומרי הזנה כגון: N, P, K, Ca, Mg, ו-S (חנקן, זרחן, אשלגן, סידן, מגנזיום וגופרית). ובמיקרו חומרי הזנה כגון: Mn, Cu, Fe, ו-Zn (מנגן, נחושת, ברזל ואבץ) מלבד זאת אצות ים מכילות כמות גבוהה של הורמונים, רב-סוכרים, חומצות אמינו וחלבונים טבעיים. החומרים הללו מסייעים לצמיחת שורשים בריאים. בזכות אלה Algen Extract הוא תוסף דשן חשוב לחומרי ההזנה הבסיסיים של הצמח.

מינון וגדלים זמינים

מינון: 1 ליטר לכל 1000 ליטר של תמיסת השקיה מוכנה לשימוש.
גדלים זמינים: 250, 500 מ״ל, 1, 5, 20 ליטר.

הכנת התמיסה

יש להוסיף דשן בסיס למיכל ההשקיה (לדוגמא: דשן לאדמה ב-2 חלקים / הידרו / קוקוס). וודא שלמיכל ההשקיה ישנם ערכי pH ו-EC מדוייקים. לאחר מכן, הוסף Algen Extract במינון המצויין מעלה או בטבלת הדישון.

טיפ

השתמש ב-Algen Extract למשך שלבי הצמיחה של הצמח. מיצוי זה מעורר את התפתחות מערכת השורשים המאפשר לצמח לקלוט יותר חומרי הזנה. המיצוי מעלה את עמידותו של הצמח ומעורר ייצור של כלורופיל ומערכת שורשים גדולה המבטיחה צמיחה משופרת למשך כל העונה.

מג׳יק גרין (Magic Green) – תרסיס עלים

מרבית הפוטוסינתזה נעשית ב-עלי הצמח. הורידים של העלים לא רק מחזקים את העלים אלא גם דואגים לאספקת מים וחומרים מזינים. העצה (Xylem) היא מעל זה ודואגת לאספקת מים ולמוסס חומרים מזינים. ״שיפה״ היא רקמה בצמחים ואסקולארים המעבירה סוכרים הנוצרים בתהליך הפוטוסינתזה וחומרים אחרים לכל חלקי הצמח.

מידע על המוצר

Magic Green מגן על הצמח מגורמי לחץ. תוסף הדשן מוביל מינרלים חשובים לצמח אם ולייחורים עם שורשים ובלי שורשים. התוסף נספג ישר ע״י העלים, משחזר את הצבע הירוק העמוק שבצמח, את חיוניותו, מספק לו אוכל ומגן עליו מפני חרקים ופטריות. כל שימוש ב-Magic Green מספק לעלה שכבה דקה ופועל באופן מונע. בנוסף, Magic Green מציע פתרון זמני כשהגדילה של הצמח מופרעת והוא אינו מסוגל לקבל חומרי הזנה חיוניים דרך מערכת השורשים. זהו פתרון מצויין בכדי לגשר על תקופה קשה ולשחזור האיזון הטבעי.

יישום

 • אם עלי הצמח משנים צבע (הורידים ירוקים / חיוורים מידי)
 • אם קליטת החומרים המזינים של השורש מופרעת / משתבשת
 • מגן נגד נזקי חרקים ופטריות
 • תמיכה נוספת לגדילת הצמח

אזהרה

רסס Magic Green כשמנורות הגידול כבויות זאת כדי להמנע מכוויות לצמח.

מינון וגדלים זמינים

מינון: התחל את הריסוס בשבוע 2 של שלב הצמיחה. לאחר מכן, יש לרסס פעם בשבועיים עד אמצע שלב הפריחה. המינון הטוב ביותר הוא 2.5 מ”ל לליטר. השתמשו במים נטולי כלור.
גדלים זמינים: 250, 500 מ״ל, 1 ליטר.

הכנת התמיסה

מלא את המרסס במים והוסף את הכמות הדרושה של Magic Green. יש לרסס את עלוות הצמח. Magic Green פועל בתוך יומיים.

טיפ

אין להשתמש ב-Magic Green יותר מפעם או פעמיים בשבוע. זאת בשביל למנוע התפתחות מואטת של השורשים, מפני שיותר קל להם לספוג חומרי הזנה דרך העלים. השתמש ב-Magic Green אך ורק כתומך.

מווסת חומציות pH

pH חומציות (pH Osmosis/Stabilizer)

ערך ה-pH חשוב מאוד לגידול מוצלח. אם ערך ה-pH במצע הוא בין 5.5 ל-7.5 החומרים המזינים מסיסים באופן מלא. אם רמת ה-pH גבוהה, חומרים מסוכנים עלולים להשתחרר. כאשר רמת ה-pH נמוכה, החומרים המזינים יתפרקו בצורה גרועה ותהליך הפיכת המינרלים יפגע והצמח לא יקבל הזנה מספקת. אם רמת ה-pH נמוכה מ-4, זרחן יקשר לברזל ואלומיניום, תרכובת זו אינה מסיסה. משמעות העניין היא שהצמח לא יוכל לספוג זרחן ויהיה גם חוסר במגנזיום ומוליבדן (יסוד מתכתי). אם רמת ה-pH ממשיכה להיות נמוכה, פעילות האנזימים במצע הגדילה תפחת, לדבר הזה יהיה אפקט מגביל על חיי מצע הגידול. אם רמת ה-pH גבוהה מדי, היסודות ברזל, מנגן, בור, נחושת ואבץ יהיו במידה בלתי מספקת או שלא יספגו בכלל ומחלות מחסור יחלו להופיע.

מידע על המוצר

pH Osmosis/Stabilizer בעל ערך pH מדוייק המוביל לספיגה טובה יותר של יסודות המיקרו והמקרו אלמנטים. באדמה רמת ה-pH יכולה לנוע בין 6.5 ל-7, הערך האופטימלי הוא 6.8. ערך ה-pH האידאלי להידרו או קוקוס הוא קצת נמוך יותר; בין 5.5 ל-6.5 כשהערך האופטימלי הוא 5.8.

מינון וגדלים זמינים

מינון: תמיסה מוכנה לשימוש.
גדלים זמינים: 500 מ״ל, 1 ליטר.

טיפ

כדי לשמור על רמת pH מדוייקת במיכל ההשקיה, תחילה יש למוסס מעט pH Osmosis/Stabilizer בכד מדידה של 5 ליטרים ולהוסיף לאט לתוך מיכל ההשקיה. יש לאפשר למים לנוע במחזוריות ובינתיים מדוד את ערכי ה-pH של התמיסה בכדי להבטיח שהמיכל לא יעשה חומצי או בסיסי מדי.

דריפ קלין שטיפה למצע הגידול

דריפ קלין (Drip Clean) – שטיפה למצע הגידול

Drip Clean של האוס אנד גארדן הוא מוצר יעיל ביותר לכל מי שעובד עם מערכת השקיה. המוצר עובד כמו מגנט, בכל פעם שמזינים את הצמח הוא מסיר לכלוך. בנוסף, שומר על הצינורות נקיים ובאותו הזמן תומך בצמחים שלך ומאפשר את הירקרקות והחיוניות של הצמח.

מידע על המוצר

Drip Clean הוא חומר הבטוח לצמח בשימוש נכון, מכיל תרכובת אשלגן וזרחן. שניהם יסודות חזקים ויעילים מאוד אשר מהם הוסר חלקיק מהמבנה המולקולרי, דבר זה גורם ליסוד החלקי לפעול כסוג של מגנט. מפני שמולקולות מחפשות תמיד מבנה שלם. Drip Clean מושך חלקיקי לכלוך בכל פעם שמזינים את הצמח בו ומבטיח שמערכת ההשקיה תישאר נקייה. התוסף לעולם לא נכשל ולכן הוא מאוד אפקטיבי במניעת סתימות במערכת ההשקיה.

יישום

כדי למנוע סתימות במערכת ההשקיה יש להוסיף Drip Clean למיכל ההשקיה בכל פעם שמשקים את הצמח. כמות קטנה של Drip Clean תבטיח שמערכת ההשקיה שלך תישאר נקייה.

מינון וגדלים זמינים

מינון: 10 מ״ל לכל 100 מ״ל של תמיסת השקיה מוכנה.
גדלים זמינים: 250, 500 מ״ל, 1 ליטר.

הכנת התמיסה

הוסף דשן בסיס למיכל ההשקיה (לדוגמא: דשן לאדמה ב-2 חלקים / הידרו / קוקוס). וודא שלמיכל ההשקיה ישנם ערכי pH ו-EC מדוייקים. לאחר מכן, הוסףDrip Clean במינון המצויין מעלה או בטבלת הדישון.

טיפ

השתמש ב-Drip Clean מתחילת מחזור הגידול כדי להבטיח שמערכת ההשקיה שלך לא תסתם. יתרון נוסף הוא, שחומרי ההזנה ש-Drip Clean מכיל נותנים לצמח שלך תמיכה נוספת. ניתן לזהות זאת ע״פ צבע העלה (עלה ירוק יותר) ובמבנה החסון של הצמח.

עוד מאמרים שיעניינו אותך

  יש לכם שאלה? צריכים יעוץ? כתבו לנו!

  איפוס סיסמה

  תוך כמה רגעים תקבל לינק לדוא״ל שלך. יש לפתוח את הלינק על מנת לאפס את הסיסמה.

  %

  חבילת חסכון

  הנחת הפריטים בחבילת החסכון תבוטל בהסרת פריט שהינו חלק מחבילת החסכון. האם להסיר את הפריט?