נוסף מוצר 1 לסל

הוםבוקס

1
סה”כ לתשלום:
המשך הזמנה סיום הזמנה

טעויות של מתחילים

טעויות של מתחילים

כניסה לחלל הגידול כשהאורות כבויים
למרות שאתה עלול לסבול מהתלהבות יתר מתחביבך החדש ותרצה להיכנס להסתכל על הצמחים שלך 50 פעמים ביום עליך להימנע מכך ולהיכנס אך ורק כאשר האורות דולקים.

הסרת עלים מהצמח
העלים הם בעצם מפעל סוכר בשביל הצמח, סוכר זה בריא מאוד לפרחים. לא משנה מה יגידו לך – המנע מלקרוע עלים מן הצמח, ניתן להסיר עלים רק כשהם 50% פגומים ומעלה.

דישון
לפעמים יש כאלה שאומרים: כמה שיותר יותר טוב… ובכן, הצמחים לא מסכימים לכך במקרה של דישון יתר, צמחים כמו בני אדם צריכים תזונה מאוזנת.

ציוד
שימוש בציוד זול הוא לא אמין לעבודות חשובות, בבקשה השתדלו לא לחסוך בציוד חשוב כגון: טיימרים, מאווררים, מדדים, מנורות, ודשנים איכותיים. אם יש לך תקציב מוגבל תתחיל ממספר פריטים איכותי ותשתפר עם הזמן.

תקינות הציוד
לא לשכוח לבדוק שההשקיה פועלת, שהטיימרים מכוונים כראוי ושהמדדים מכויילים והאוורור תקין. אם מאוורר יתקלקל ולא תבחין בתקלה בזמן, יגרם נזק לצמחים.

עצות מפי חסרי ניסיון
כיצד תדע לאיזו עצה להקשיב כאשר הרבה אנשים אוהבים להציג עצמם כיודעי דבר בעודם חסרי ניסיון בפועל? כך תדע: הקשב בעיון רב למה שנאמר לך ואז שאל אותם מדוע הם סבורים שדרכם היא הטובה ביותר, אם תשובותיהם אינן מבוססות על עיקרי הגידול, כדאי להיזהר! קח את הזמן ותקרא מה גורם לצמחים לגדול ולשגשג, כידוע לך, ספרים מהווים מידע מהימן ביותר לרוב, אל תתעצל. תקרא ספר אחד לפחות.

עיצוב שיטת גידול משלך?
למה לנסות להמציא מחדש את הגלגל?

רטיבות
משמעות ההידרופוניקה אינה רטיבות תמידית – טעות קלאסית, למרות שהידרו פירושו מים, השורשים זקוקים לחמצן ולכן במערכות מבוססות מצע אין להשקות את המדיון יתר על המידה.

שיטת עבודה אחת
אין צורך לשנות את המערכת כשדברים משתבשים, תנתח מה גרם לשיבוש, אל תאשים מיד את הציוד או המערכת בכישלון. אם תחליף שיטה כל פעם שתכשל אף פעם לא תלמד להתמודד עם בעיות שיצוצו, תמצא שיטה שעובדת המתאימה לאקלים המקומי ותתמודד איתה.

מידע מספרות ישנה
אנו לא ממליצים לקרוא ספרים משנות ה-90, ההידרופוניקה התפתחה רבות ב-25 השנים האחרונות.

אור
גידול הידרו דורש הרבה אור, אני ממליץ על שימוש במנורות 600w לכל מטר של גידול.

אוורור
חשוב לאוורר היטב את מערכת הגידול ההידרו זהו גורם מרכזי מאוד.

היגיינה
הרבה מגדלים מזלזלים בחשיבות ההיגיינה בחדר הגידול, דבר היכול להוביל להתקפת בקטריות לא ידידותיות. שמור על הכל נקי ככל הניתן ותעשה סטריליזציה לחדר כל מחזור.