נוסף מוצר 1 לסל

הוםבוקס

1
סה”כ לתשלום:
המשך הזמנה סיום הזמנה

הנבטה

הנבטה

תהליך ההנבטה הינו תהליך אשר עשוי להימשך כשבועיים פחות או יותר, מומלץ להשתמש בזרעים חדשים (רצוי עד גיל שנה) שנשמרו בסביבה יבשה ובטמפרטורת החדר. ישנן שיטות רבות להנבטה ונציין כאן שיטת הנבטה בקוביית רוקוול – Rockwool.

 

הנבטה בקוביית רוקוול

מומלץ להשרות את קוביית הרוקוול במים בעלי רמת PH=5.5 במשך יממה ובמקביל להשרות את הזרעים במים רגילים גם כן ליממה.

לאחר שביצענו את התהליך הראשון, יש לסחוט את קוביות הרוקוול כך שישארו לחות, בשלב זה יש להכניס זרע לתוך קוביית הרוקוול לעומק של כ-1 ס״מ ולכסות, כלומר, לקחת חתיכה קטנה מקוביית הרוקוול ולכסות את האזור בו מונח הזרע – כמו בטבע, הזרע נמצא מתחת לאדמה.

כעת לאחר שהכנסנו את הזרעים לקוביית הרוקוול יש להניח את קוביות הרוקוול המוזרעות בקופסאת ההשרשה (פרופגייטור).

אפשרי ומומלץ לשים מעל קוביות הרוקוול פלורוסנט CoolWhite. יש לשים לב שקוביות הרוקוול לא יתייבשו, דבר אשר יכול לפגום בזרע ברמה כזו שלא ינביט.

לאחר מספר ימים הנבט יצא מהרוקוול ותראו שורשים מהצד השני כאשר יש בין 2 ל-4 עלים (לא כולל עלי נבט) ושיצאו שורשים מקוביית הרוקוול, יש לשתול את הצמח בעציץ בצורה הנ"ל:

יש להניח 3/4 מהרוקוול בתוך התערובות ו-1/4 ממנו להשאיר בחוץ כמו כן, להסיר את הפלסטיק העוטף אותו. מומלץ לשתול את הרוקוול בעציץ טורפדו לכמה ימים עד גובה 10 ס"מ ואז לעביר לעציץ גדול יותר.

יש להנביט זרע אחד בכל עציץ על מנת להקל על העברת הצמח לעציצים אחרים בהמשך ולמנוע נעילות שורשים וכמו כן למנוע מחלות שיכולות לעבור מצמח אחד למשנהו.