קנאביס-רפואי

קנאביס רפואי

מה זה קנאביס רפואי

כידוע, לצמח הקנאביס מגוון רחב של שימושים ואחד מהם הוא השימוש הרפואי. פירוש המושג קנאביס רפואי הוא קנאביס הנצרך מתוקף אינדיקציה של רופא קונבנציונלי. שימוש זה נתמך על ידי רשויות החוק ואין מדובר על צמח קנאביס רגיל או על צריכה ככל העולה על הדעת.

את הקנאביס הרפואי יש ליטול על פי הוראות הרופא ובמינון אותו הוא קבע כאופטימלי עבור מבנה גופו ומצבו הביוכימי של המטופל.

למטרות רפואיות, נהוג להשתמש בזני קנאביס בעלי אחוזי CBD גבוהים יותר מאשר בזנים הרגילים ובזנים בעלי אחוזי THC גבוהים בהרבה מאשר בקנאביס הרגיל, זאת בהתאם למצבו של המטופל ולפי הצורך עליו מיועדת לענות צריכת הקנאביס.

תפזורת פרחי קנאביס
את הקנאביס הרפואי יש ליטול על פי הוראות הרופא ובמינון אותו הוא קבע

מהם ההבדלים העיקריים בין קנאביס רפואי לקנאביס רגיל המשמש לצרכי הנאה בלבד?

ההבדל העיקרי בין צמח קנאביס רפואי לצמח קנאביס רגיל מתבטא בשיעור ה-THC. בקנאביס רפואי עולה ריכוזו על 12%. צמח קנאביס בעל רמת THC נמוכה מזו, לא ייחשב כצמח בעל השפעות רפואיות כלשהן.

מעבר לכמות החומר הפעיל (ה-THC), קיימים הבדלים נוספים בין הקנאביס הרגיל לרפואי. הבדלים אלה באים לידי ביטוי בעיקר בצורת הצריכה והרכישה שלו. מי שרשאי לספק לאדם אישור לצרוך קנאביס רפואי הוא רופא המוסמך לכך על ידי פקודת הסמים המסוכנים.

קנאביס רפואי: זנים נפוצים ומדריך זני קנאביס בישראל

בארץ קיימת רשות יק״ר (היחידה לקנאביס רפואי) האחראית על הנפקת האישורים לצריכת קנאביס הרפואי. כאשר מדובר על רכישת קנאביס רפואי ההבדל בין הקנאביס שנצרך לצרכי הרפואה לזה הנצרך לצרכים אחרים, ניכר מאוד מכיוון שאת הקנאביס הרפואי קונים מאחת החברות החקלאיות אשר קיבלו ממשרד הבריאות את האישור לגדל את הצמח למטרות רפואיות.

בישראל פועלות 9 חברות חקלאיות כאלו אשר נדרשות לעמוד בכל הקריטריונים המחמירים של הפיקוח והמעקב.

שמן CBD
למטרות רפואיות, נהוג להשתמש בזני קנאביס בעלי אחוזי CBD גבוהים

אילו השפעות יש לקנאביס רפואי

השפעותיו המיידיות של הקנאביס הרגיל הן תחושת עוררות רגשית, אדמומיות בעיניים כתוצאה מהתרחבות כלי דם והתעלות רוחנית. יש הטוענים כי צריכת הקנאביס גורמת גם לירידה בזיכרון ולאיבוד תחושת זמן, לשיכוך כאבים ולהתגברות תחושת הרעב. צרכנים חדשים מעידים על מצבים של האצת קצב פעימות הלב, על ירידה בלחץ הדם, על סחרחורת ותחושת קור בכל הגוף.

כאשר צורכים קנאביס רפואי ישנה השפעה מרגיעה, לכן הוא נחשב לתרופה יעילה במקרים מסוימים של הפרעות קשב וריכוז. כמו כן, שימוש בקנאביס רפואי מפחית תסמינים של מחלות אונקולוגיות, ניוון שרירים, אלצהיימר, פרקינסון, איידס וגם כאבים כרוניים.

בנוסף לכך, הוא מסייע במצבים של פוסט טראומה, בהפחתת דיכאון, משמש כנוגד דלקות, בחילות, הקאות וכמעודד הגברת תיאבון.

 

למדריך גידול מקיף בנושא קנאביס הכנסו

עוד מאמרים שיעניינו אותך

  יש לכם שאלה? צריכים יעוץ? כתבו לנו!

  איפוס סיסמה

  תוך כמה רגעים תקבל לינק לדוא״ל שלך. יש לפתוח את הלינק על מנת לאפס את הסיסמה.

  %

  חבילת חסכון

  הנחת הפריטים בחבילת החסכון תבוטל בהסרת פריט שהינו חלק מחבילת החסכון. האם להסיר את הפריט?