שטיפת-מצע-הגידול-הידרו

פרק 9 – שטיפה במצע הגידול

פשוט לגדל | עונה 1

פשוט לגדל עונה 1, פרק 9 – שטיפה במצע הגידול. כמו בני האדם הצמח לא אוכל ושותה באותה המידה. אם חם לו יצרוך יותר מים ממזון ואם קר לו יצרוך יותר מזון ממים. מכך ומסיבות נוספות נוצר בצמח חוסר איזון של מינרלים במצע הגידול. הדרך היחידה בה נוכל לאפס את המצע היא לבצע שטיפה (לשטוף את המצע ממלחים). את השטיפה ניתן לעשות באמצעות מים נקיים ממלחים – מים מזוקקים / מי אוסמוזה.

מצע גידול קוקוס

אם אנחנו מגדלים במצע גידול קוקוס נכין מיכל השקיה מלא במים מזוקקים. לתוך המיכל נכניס רק דשן בסיס. בכמות של 1/3 מכמות המזון של אותה התקופה במחזור הגידול. תנו למערכת ההשקיה האוטומטית להשקות ללא הפסקה. תוכלו לעצור רק כאשר רמת המלחים בנקז תצא זהה לרמת המלחים אשר נמצאים במיכל ההשקיה.

מצע גידול אדמה

אם מגדלים במצע גידול אדמה נוכל לשטוף את המצע אך ורק באמצעות השקיה ידנית של מים מזוקקים נקיים. יש לחזור על הפעולה 3 פעמים כאשר כל פעם היא אך ורק לאחר שהאדמה מתייבשת לחלוטין. אדמה מכילה כמות מכובדת של כבול – חומר אורגני המחזיק את המלחים היטב. לכן מצע אדמה אינו מנקז נוזלים ביעילות באותה מידה כמו מצע קוקוס. זאת הסיבה למה עלינו לבצע את השטיפה באופן ידני.

מערכת מחזורית

במערכת מחזורית יש להכין תמיסת השקיה (מים מזוקקים + דשן) עם שליש מכמות המזון של אותה תקופת גידול (כמו במצע קוקוס). תנו למערכת לרוץ במשך כ-שעה. לאחר מכן, יש לשפוך את המיכל ולחזור על התהליך עד שרמת המליחות במיכל ההשקיה תפסיק לעלות.

במצע הידרופוני (כמו במערכת מחזורית) יש לחזור לדשן כרגיל לפי טבלת הדישון לאותה תקופת גידול.  תוכלו לעשות זאת מיד לאחר ביצוע השטיפה.

 

 

עוד מאמרים שיעניינו אותך

  יש לכם שאלה? צריכים יעוץ? כתבו לנו!

  איפוס סיסמה

  תוך כמה רגעים תקבל לינק לדוא״ל שלך. יש לפתוח את הלינק על מנת לאפס את הסיסמה.

  %

  חבילת חסכון

  הנחת הפריטים בחבילת החסכון תבוטל בהסרת פריט שהינו חלק מחבילת החסכון. האם להסיר את הפריט?