חשיבות-ההשקיה-האוטומטית-גידול-הידרו

פרק 1 – השקיה אוטומטית

פשוט לגדל | עונה 2

פשוט לגדל עונה 2, פרק 1 – השקיה אוטומטית. מהם היתרונות בגידול צמחים עם השקיה אוטומטית? ומהן הסיבות שבגינן אנחנו מאוד ממליצים על שימוש בהשקיה אוטומטית? כל זאת בכתבה שלפניכם.

אנחנו מוצאים רק יתרון בהשקיה אוטומטית. אין זה משנה אם יש לכם 4 עציצים או 24 עציצים – זה שווה את ההשקעה.

ראשית, הסיבה הפשוטה ביותר היא שאם אין לכם השקיה אוטומטית תיאלצו לגדל את הצמח בעציץ ענק. זה בשביל שהעציץ יוכל להכיל את כמות המים שהצמח שותה ביום שלם (!). למה לנו להסתבך כאשר ניתן להשתמש בטפטפות שדואגות להשקות את הצמח 2/3/4/5 פעמים ביום (לפי תוכנית השקיה אותה אנו קובעים). בשיטה זו נוכל להחזיק עציץ הרבה יותר קטן.

פיטום הצמח

פיטום הצמח נעשה ע״י אספקה שוטפת של חמצן מומס לשורשים באמצעות מי ההשקיה. באופן טבעי רמת החמצן יורדת מהקרקע/מצע הגידול. זה קורה משום שהצמח משתמש בו וגם הוא מתנדף ממים עומדים. לכן, אם נשקה ידנית את הצמח בכמות גדולה אשר אמורה להספיק לו ליום שלם נגרום לכך שהחמצן שבמים יתנדף. אם נפעל כך לא נוכל לפטם את הצמח בצורה אופטימלית.

מאזן מלחים במצע הגידול

לתמיסת ההשקיה עימה משקים את הצמח עם יש מאזן מלחים מסויים. הצמח ״אוכל״ וגורם למאזן המלחים להשתנות. אם ניתן לצמח כל פעם קצת מים עם מאזן מלחים מדוייק תמיד יהיה לו משהו לאכול ותמיד יהיה לו מספיק חמצן מומס בקרקע. דבר זה חשוב מאוד.

השקייה מדוייקת

אם אנחנו רוצים להשקות כמות גדולה של צמחים לא נוכל להשקות ידנית באופן מדוייק כל צמח וצמח. אומנם יש כל מיני שיטות להשקיה ידנית עם משאבות ומוטות השקיה. עלינו לקחת בחשבון שבשיטות הללו לא נוכל להגיע להשקיה מדוייקת. לכן לא נוכל לדעת כמה השקיה כל צמח קיבל.

לעומת זאת, כאשר מגדלים במערכת השקיה אוטומטית עם טפטפות מווסתות אנו יכולים לדעת בוודאות שכל צמח וצמח מקבל בדיוק את אותה מנת השקיה. בנוסף, אם יש סתימה או בעיה באחת הטפטפות/צנרות נוכל לזהות ולפתור את התקלה בקלות ובמהירות.

אוטומציה

אין סיבה להיות עבד לצמחים שלכם וחבל שהם יהפכו להיות נטל עליכם, רכשו משאבת מים, מיכל השקיה, כמה טפטפות וטיימר דיגיטלי זה זול ופשוט ליישום.

המלצה

להשתמש בטפטפות PCJ – טפטפות מווסתות שמטפטפות כמות מדוייקת של נוזל השקיה לצמח.

 

 

עוד מאמרים שיעניינו אותך

  יש לכם שאלה? צריכים יעוץ? כתבו לנו!

  איפוס סיסמה

  תוך כמה רגעים תקבל לינק לדוא״ל שלך. יש לפתוח את הלינק על מנת לאפס את הסיסמה.

  %

  חבילת חסכון

  הנחת הפריטים בחבילת החסכון תבוטל בהסרת פריט שהינו חלק מחבילת החסכון. האם להסיר את הפריט?