נוסף מוצר 1 לסל

הוםבוקס

1
סה”כ לתשלום:
המשך הזמנה סיום הזמנה

מריחואנה

מריחואנה

מריחואנה היא שמו המקסיקני של צמח הקנאביס, כאשר ברוב המקרים בעת השימוש במילה הזו מתכוונים לפרחים של הצמח, אותם ניתן לעבד ולצרוך בצורות שונות. למרות תהליכי הלגליזציה הכלל עולמיים שמתרחשים החל מתחילת המאה ה-21, הצמח הזה עדיין נחשב לסם בלתי חוקי ועל פי הערכות, זהו הסם הבלתי חוקי הנפוץ ביותר בעולם. אחד החומרים הפעילים במריחואנה אשר יוצרים אפקטים שונים אצל משתמשים הוא ה-THC, השייך למשפחת הקנבינואידים הידועים אודות להשפעתם הפסיכו-אקטיביות ופיזיולוגיות. על פי מקורות אנתרופולוגיים, שימוש במריחואנה החל עוד בעת העתיקה, אך רק בתחילת המאה העשרים החלו להשתמש בצמח למטרות רפואיות ולמטרות פנאי, מלבד הרפואה הסינית שמשתמשת בסגולותיו הרפואיות של הצמח. מאז אמצע המאה ה-20 החלו להתפרסם אודות הצמח מחקרים מדעיים אשר בדקו עד כמה השימוש בקנאביס ממכר ואילו השפעות מיטיבות יש לו.

היסטוריית השימוש במריחואנה על קצה המזלג

מקורו של הצמח בהרי ההימלאיה ובחקירות ארכיאולוגיות שונות נמצאו הוכחות רבות לשימוש בקנאביס עוד בתקופה הנאוליטית. בפרס העתיקה נהגו לשרוף מריחואנה במדורות במסגרת טקסים פולחניים שנועדו לחשוף את השבט כולו לעשן המדורה. גם אצל השבטים האריים וגם אצל האשורים מריחואנה שימשה לטקסים דתיים. שרידים קדומים של עלי הקנאביס נמצאו גם בקברים סיניים בני קרוב ל-3,000 שנה וידוע כי גם בהודו העתיקה היה נפוץ השימוש במריחואנה כבסם משכר. בעת העתיקה נהגו להכין מהצמח תערובת עישון מעלים ופרחים יבשים לה קראו גאנג׳ה או משקה מרוכז מגבעולים ועלים שנקראה בשם בהאנג. היה גם מנהג להכין חומר קשה מרוכז מהשרף של הצמח שנקרא צ׳אראס. לדעת האנתרופולוגים, התפשטות השימוש במריחואנה החלה מהודו ובימי הביניים. השימוש במריחואנה חדר גם לתרבויות האסלאם של המזרח התיכון בשל האיסור לצרוך משקעות חריפים. לאירופה הצמח בעל ההשפעות המאגיות הגיע עם הפלישה הערבית לספרד במאה ה-10, אך רק לאחר כיבוש מצרים על ידי נפוליאון, חדר הקנאביס לאירופה בתור סם. באירופה של המאה ה-19 החלו להשתמש במריחואנה בתור תרופה לשיכוך כאבים ולייצור סיבים עבור תעשיית האריגים. בארה״ב התופעה החלה רק במאה ה-20 עם חדירתם של המהגרים המקסיקניים.

דרכי העיבוד השונים של מריחואנה

את המריחואנה נהוג לעבד בכמה צורות: ייבוש של פרחי הצמח אשר עשירים בבלוטות שרף, ריכוז של השרף שנוצר כתוצאה ממעיכה או כתוצאה מביצוע הליך כימי, שפשוף השרף מן החלקים העשירים וזיקוק של חלקי הצמח העשירים עד ליצירת שמן. בכל אחת משיטות העיבוד הללו מתקבל חומר אחר בעל השפעה שונה, כאשר המטרה העיקרית של כל התהליכים הללו היא להגיע למוצר בעל ריכוז גבוה של החומרים הפעילים – CBD ,THC וכד׳.