מערכת-וויק-פיד-אוטופוט

מערכת Wick Feed

ובשמה המוכר - מערכת Autopot

ה-Autopot שסתום חכם, הוא בן תערובת של מערכת הל״פ. בפועל זו לא מערכת הל״פ ולא מערכת מיחזור. הדשן מגיע לצמחים בעזרת כוח המשיכה דרך השסתום. רק כאשר כל כמות הדשן נגמרת השסתום ישחרר עוד דשן. במערכת זו הצמח עצמו קובע את זמני ההשקיה.

בזכות שיטה זו אין שום בזבוז ופסולת, המפתח לשיטה זו הוא השסתום. השסתום לא מאפשר לנוזלים לעבור עד שהטנק עליו יושב השסתום ריק לגמרי. כשזה קורה, השסתום נפתח ומאפשר לעוד מים/מזון להיכנס לעציצים. הצמחים לוקחים את המזון בדרך טבעית בתהליך שנקרא: Damping and Drying Out – לחות וייבוש.

שיטה זו היא התגלמות הפשטות, קחו בחשבון שפשטות היא לא תמיד הדבר הטוב ביותר. מניסיוני, ה-Autopot:

 1. לא מציע אותה רמה של שליטה שיש במערכות יותר מתוחכמות.
 2. הדשן בטנק עלול להפוך קר/חם מדי בגלל כמות הדשן הקטנה, זה עלול לגרום לבעיות תזונה אם הדשן יהיה קר מדי ולבעיות בשורשים אם הדשן יהיה חם מדי – הרעבת חמצן.
 3. השורשים גדלים לתוך הטנק מכיוון שבטנק ישנו רק כ-1/3 ליטר דשן, מים אלו לא מאווררים מספיק על ידי משאבת האוויר. המים, מזון לא יזוזו וזה עלול לפגוע בשורשים.
 4. בלי שטיפה עלולה להיווצר הצטברות של מלחים – שטוף מים דרך העציצים.
 5. צמחים צעירים עלולים לסבול מלחץ בהתחלה בגלל שאין רמת לחות מספיקה במדיה – השקה את הצמחים פעמיים ביום בשבועיים הראשונים והשתמש בדשן מיוחד לשורשים.

מצד שני, שיטה זו שמתבססת על כוח המשיכה, אינה זקוקה למשאבות וטיימרים, התוצאות במערכת זו הן טובות. מערכת זו מתאימה למתחילים ולאלה שמעדיפים דברים פשוטים.

למגוון מוצרי אוטופוט של חברת Autopot >
למגוון מוצרי אוטופוט של חברת Blumat >

עוד מאמרים שיעניינו אותך

  יש לכם שאלה? צריכים יעוץ? כתבו לנו!

  איפוס סיסמה

  תוך כמה רגעים תקבל לינק לדוא״ל שלך. יש לפתוח את הלינק על מנת לאפס את הסיסמה.

  %

  חבילת חסכון

  הנחת הפריטים בחבילת החסכון תבוטל בהסרת פריט שהינו חלק מחבילת החסכון. האם להסיר את הפריט?