מערכת Run to Waste

מערכת Run To Waste

לווין בקוקוס

במערכת Run to Waste (מערכת הל״פ) מיכל המים מחזיק את התמיסה. במיכל יש מחמם מים ששומר על טמפרטורה אחידה בתמיסה. בנוסף, יש משאבת אוויר שמעשירה את התמיסה בחמצן. משאבת ניקוז שיושבת בתחתית המיכל שואבת מים לפי פקודות טיימר ההשקיה. המים עוברים דרך עורק ההשקיה הראשי אל צינורות 5 מ״מ. שבסופם יש טפטפות שמווסתות את כמות המים לטיפות.

המדיום (מצע גידול) – סיבי קוקוס

סיבי הקוקוס הם מצע הגידול (מדיום) מספר 1 בעולם היום לגידולים הידרופוניים.
סיבי הקוקוס יכולים להחזיק מים במשקל פי 8 ממשקלם ויותר אוויר מכל מצע גידול אחר.
בנוסף, הקוקוס מתפרק ביולוגית ולכן הוא מוצר שמתאים גם לגינות.

היזהרו שכן לא כל מוצרי הקוקוס נוצרו שווים. רובם כלל לא מתאימים לגידולים הידרופוניים מכיוון שרמת הנתרן בהם גבוהה ויש בהם חומרים לא טהורים אחרים. לכן, כשניתן עדיף לקנות קוקוס שנספג והוכן במיוחד להידרופוניקה. אם הקוקוס לא הוכן כראוי יש לשטוף אותו מספר פעמים במים בשביל להוריד את כמות הנתרן.

הדשן הדרוש לסיבי הקוקוס

לקוקוס יכולות קטוניות חזקות מסיבה זו המדיום יכול להחזיק ולשחרר אלמנטים בהתאם לצרכים של הצמח והתנאים השוררים במדיום עצמו.

בקוקוס יש כמות גדולה של אשלגן, האשלגן מתחרה עם הסידן והמגנזיום לכן, צריך לקחת את זה בחשבון כשמדשנים את הצמחים.

יש מספר דשנים שפותחו במיוחד להתאים לסיבי הקוקוס המיוחדים. ע”י שימוש בדשן המיוחד לקוקוס אנחנו נבטיח שהצמחים יקבלו את התזונה הטובה ביותר.

סידור המערכת

טכניקות גידול שונות יקבעו את הסידור האופטימלי לקוקוס במערכת. עציצים גדולים, בגלל שיש להם שורשים גדולים, יצטרכו עציצים של 50-100 ליטר. רוב המגדלים משתמשים ב-40% פרלייט, 60% קוקוס במערכת.

מערכת הל״פ (Run to Waste) שומרת נוזלים טוב ולכן מספר השקיות גדול בכמות קטנה היא דרך ההשקיה הנכונה, זה גם ישמור על יחס חמצן/לחות אופטימלי לכן, וויסות זרימת ההשקיה היא קריטית.

עוד מאמרים שיעניינו אותך

  יש לכם שאלה? צריכים יעוץ? כתבו לנו!

  איפוס סיסמה

  תוך כמה רגעים תקבל לינק לדוא״ל שלך. יש לפתוח את הלינק על מנת לאפס את הסיסמה.

  %

  חבילת חסכון

  הנחת הפריטים בחבילת החסכון תבוטל בהסרת פריט שהינו חלק מחבילת החסכון. האם להסיר את הפריט?