%d7%98%d7%99%d7%a4%d7%99%d7%9d-%d7%92%d7%99%d7%93%d7%95%d7%9c-%d7%94%d7%99%d7%93%d7%a8%d7%95-3

טיפים למגדל

מצוין למגדלים מתחילים ואולי גם מגדלים ותיקים ילמדו משהו

גיזום

לא להוריד עלים בריאים מהצמח בשום שלב בגידול. החשיבה שעלים גונבים לפרחים את האור שגויה. העלים הם אלו שמבצעים את עיקר הפוטוסינתזה, תהליך האחראי לבנייתו וגדילתו של הצמח כולו.

סטריליות

נקיון. השתדלו להיכנס עם בגדים נקיים לחלל הגידול. אם הרגע עברתם בגינה שבחצר, ייתכן שחרקים קטנים תפסו איתכם טרמפ על המכנסיים או הנעליים עד לחלל הגידול!

גודל הצמח

צמחים גדולים לא טובים יותר מקטנים בשום פרמטר. הם אינם חזקים יותר, טעימים יותר או בעלי פרי איכותי יותר. מספר צמחים קטנים עדיפים על צמח אחד גדול.

השקיה

גידול הידרופוני במצע גידול קוקוס יראה תוצאות טובות בהרבה אם נשתמש במספר גדול של השקיות באופן אוטומטי לאורך היום, במקום השקיה אחת. כמו בכל פיתום, מזינים כמות קטנה והרבה פעמים ולא להיפך.

ייחורים והנבטה

בעת שתילה של ייחור או נבט, שימו תשומת לב מוגברת למה שמתרחש. היומיים שלושה הבאים יהוו החלק הכי קריטי בחייו של הצמח.

יומן גידול

יומן. החזיקו יומן גידול, רשמו בו הכל! את כל מה שאתם רואים ועושים מהיום הראשון ועד אכילת הפרי. משתילה ועד הקציר. כל פרט חשוב! רק כך משתפרים ומתייעלים מגידול לגידול.

מחלות וחרקים בצמח

השתדלו להסתכל על הצמחים שלכם מידי יום. הסתכלו על כל צמח מלמטה עד למעלה מעל לעלים ומתחתיהם. חפשו חרקים או כל דבר שלא נראה כמו צמיחה ירוקה ובריאה. ככל שתקדימו לזהות בעיה, כך הפתרון שלה יהיה קל יותר והצמחים יסבלו פחות.

אוורור

שימו לב שאתם יוצרים סחרור ותנועה טובה של אויר בין הצמחים. אחרת ייווצרו כיסים של אויר עומד עם לחות גבוהה. סביבה כזו מעודדת התרבות של חרקים והווצרות של עובש, השתמשו במאוורר.

מד טמפרטורה ולחות

העזרו במודד היגרותרמומטר (מד לחות וטמפרטורה). המודד מראה גם נקודות קיצון של טמפרטורה ולחות בחדר הגידול. ללא המכשיר הזה, לא תדעו לעולם שהאקלים בחלל הינו אופטימלי או לפחות לא מזיק גם בשעות שאתם לא שם למדוד בעצמכם.

צפיפות

נשמע שג’ונגל של וורדים זה חלום שהתגשם. אבל כאשר הצמחיה צפופה מאוד והצמחים נלחמים בניהם על אור, כולם מפסידים. שימו לב שאין הרבה עלים של צמח המצלים על עלים של צמח אחר. אחרת תסיימו עם חלל מלא עלים ופירות קטנים ומאכזבים.

עוד מאמרים שיעניינו אותך

  יש לכם שאלה? צריכים יעוץ? כתבו לנו!

  איפוס סיסמה

  תוך כמה רגעים תקבל לינק לדוא״ל שלך. יש לפתוח את הלינק על מנת לאפס את הסיסמה.

  %

  חבילת חסכון

  הנחת הפריטים בחבילת החסכון תבוטל בהסרת פריט שהינו חלק מחבילת החסכון. האם להסיר את הפריט?