מריחואנה

גידול קנאביס על פי החוק

מי מורשה לגדל קנאביס?

כיום השימוש בקנאביס נעשה באופן נרחב בעולם כולו, בישראל הדבר לא חוקי לכלל האוכלוסייה אלא רק לחולים בעלי אישור מיוחד לכך היכולים לקנות את הקנאביס בחנויות ייעודיות. למרות שקיים חוק האוסר על אדם במדינת ישראל להחזיק קנאביס, המשטרה והמדינה ככל לא אוכפים אותו בדרך כלל על המשתמש הפרטי. לרוב כאשר נמצא אדם נושא עליו כמות של קנאביס לשימוש עצמי הוא ילקח לחקירה ויחקר אודות מקור הקנאביס אך סביר להניח שלא יישא באשמה פלילית בשל נשיאת הקנאביס לשימוש עצמי.

legalize

Adam Zyglis, Cagle Cartoons, The Buffalo News

נושא גידול הקנאביס בבית נעשה פופולארי יותר ויותר ואת זאת המשטרה אכן אוכפת בשונה מאחזקה של קנאביס לשימוש פרטי. האם לגדל קנאביס אכן נורא כל כך שיש לפתוח תיק במשטרה? לא בטוח, אך לא אנחנו קובעים. גם אם נפתח תיק במשטרה הוא לא בהכרח יסתיים במשפט ובמתן עונש או מאסר בפועל. כאן נסביר במעט מי הם הגופים המורשים לגדל קנאביס מה החוק אומר ולאן פנינו מועדות.

 

מי מורשה לגדל קנאביס?

בישראל תשעה ספקים של קנאביס רפואי שלהם אישור ממשרד הבריאות:
1. תיקון עולם
2. פארמוקן
3. איי. אמ. סי חקלאות
4. שאיפה לחיים
5. בטר
6. קנדוק
7. קנה בושם-שיח
8. קנאבליס
9. טבע אדיר

 

קנאביס - מגדלים ומפיצים מורשים

 

כל אחד מהספקים האלה קיבל אישור של משרד הבריאות כדי לגדל ולשווק את צמח הקנאביס. הספקים נתונים לפיקוח מתמיד של משטרת ישראל ויש להם אישור לגדל זנים מסוימים של קנאביס במספר מוגבל בלבד. את הקנאביס הם מגדלים אך ורק עבור חולים מסוימים שהורשו לצרוך את הקנאביס הרפואי ועברו את הועדה הרפואית לצריכת סמים מסוכנים.

 

מדוע גידול אינו חוקי ומורשה לכול?

השימוש בקנאביס נאסר בחוק במדינת ישראל עקב השפעותיו הפסיכוטיות על האדם, החומר הפעיל בקנאביס ה-THC נקשר לרצפטורים ייעודיים במוח האדם וגורמים להזיות ותחושת הנאה. ממחקרים ותיקים עולה כי קנאביס הוא סם לכל דבר- ממכר והורס תאים בגוף, אך בשנים האחרונות צצים יותר ויותר מחקרים אודות השפעותיו החיוביות של הקנאביס במקרים של מחלות ותסמונות שונות. מחקרים רבים מראים על שיפור במצבם של חולים במצב בינוני עד קשה במחלות כרוניות באיכות החיים ובהאטה של הידרדרות המחלה.

מריחואנה ופוליטיקה

מתוך הבלוג undergroundcannabis.com

 

איך הוצא הקנאביס מחוץ לחוק?

"המריחואנה מסוכנת, ממכרת, גורמת לנשירת שיניים, מקדמת את הפשע, מסייעת לכושים לאנוס נשים לבנות ונותנת להם את האומץ להסתכל לאדוניהם הלבנים בעיניים ללא בושה מעבר לכך המריחואנה משמשת כ"סם מעבר" וגורמת לצעירים לעבור דרכה לסמים קשים יותר."

 

marihuanaassassinofyouth

פוסטר לסרט Assassin of Youth, שנת 1937

אמירות אלו היו נפוצות מאוד בארה"ב בתחילת המאה ה-20 בנוסף להיותן גזעניות הן שקריות ולא תואמות את המציאות אף מחקר לא העיד עד כה כי מריחואנה מסוג כלשהו גורמת לאגרסיות והתנהגות תוקפנית אם כבר ההפך הוא הנכון. למרות זאת, אמירות אלו הצליחו להוציא את הקנאביס וגידול הקנאביס אל מחוץ לחוק בארה"ב.

 

לאחר שהצמח הוצא מהחוק בארה"ב כל העולם התחיל לפקפק בקנאביס ובפגיעתו בגוף האדם. רק בשנים האחרונה החל שינוי בקרב רבות ממדינות העולם אשר החלו לאשר את השימוש בקנאביס במדינתם. הקנאביס הוצא מחוץ לחוק בישראל כבר בימי המנדט הבריטי, בראשון לפברואר 1919. האם לדעתכם הוא אי פעם יחזור לחוק?

 

מחאה על איסור השימוש במריחואנה

עוד מאמרים שיעניינו אותך

    יש לכם שאלה? צריכים יעוץ? כתבו לנו!