נוסף מוצר 1 לסל

הוםבוקס

1
סה”כ לתשלום:
המשך הזמנה סיום הזמנה

גידול צמחים בבית או בגינה

גידול צמחים

גידול צמחים הוא עסק די פשוט, למה שלא תנסו אותו בעצמכם? בעבר גידול צמחים הייתה נחלתם רק של אלו בעלי הקרקעות ויודעי מלאכת הגידול, כיום בעזרת הפצת הידע במהירות באמצעות האינטרנט ושיטות הגידול החדישות והיעילות כל אחד יכול ללמוד ולגדל כל מה שירצה אצלו בבית או בגינה גם בלי ניסיון או הדרכה של איש מקצוע.

על מנת לאפשר לצמח לגדול בצורה טובה בבית או בגינה צריך לשמור על כמה אמצעים בסיסיים להם הצמח זקוק כדי לגדול. כאן למטה תוכלו למצוא רשימה מלאה של 7 הדברים העיקריים עליהם מתבסס כל גידול של צמח.

#1 אור

תחילה, כל צמח זקוק לאור כדי לגדול. צמח זקוק לאור מלא אך לא לקרינת שמש שעלולה לפגוע בו. ככל שהצמח יהיה קרוב יותר למקור האור אך לא בו ישירות, הוא יגדל טוב יותר. צמחים שונים זקוקים לאור ברמות שונות, ישנם צמחים הזקוקים לאור כ18 שעות ביממה וכאלה זקוקים ל12 ופחות, לפני שאתם מתחילים לגדל צמח כלשהו התייעצו עם מבין דבר או בדקו באינטרנט מהם תנאי הגידול האופטימאליים של אותו הצמח.

#2 השקיה

צמחי בית סובלים לרוב מהשקיית יתר וחוסר אוורור של המצע בו הם גדלים. חשוב לבדוק את הדרישות של הצמח שאותו אתה מגדל מכיוון שלכל צמח דרושים תנאי השקיה שונים כדי לפרוח. חשוב לא לתת לצמח לשאוב את המים העודפים אלא לשפוך אותם, כך תמנעו כתמים חומים על עלי הצמח והסיכון למזיקים ומחלות יקטן.

#3 דישון

כל הצמחים שגדלים בבית צריכים דישון סדיר מכיוון שהם גדלים בתנאים מיוחדים, אין להם גישה לכר אדמה רחב אשר מתבצעים בו תהליכים אורגניים באופן טבעי המעשירים אותו במינרלים וחומרי בסיס שונים. גידול צמחים בבית דורש דישון שמתפרק לאט או דישון נוזלי שיש לשים על הצמח אחת לכמה ימים, גם כאן משנה סוג הצמח כל אחד והדישון לו הוא זקוק.

#4 מצע

המצע שבו שותלים את הצמח חייב להיות נקי, ומאוורר. רצוי שלא להתשמש באותו מצע של צמחים שכבר מתו ולא לערבב בין מצעים שונים. חשוב לספק אדמה נקייה ואוורירית עבור גידול הצמח, את האוורור ניתן לבצע עצמאית תוכלו למצוא לכך מדריכים מצולמים רבים באינטרנט. חשוב לזכור שכל צמח גדל בטבע בתנאים שונים ולכן אם תרצו לגדל את הצמח בצורה הטובה ביותר בביתכם מומלץ לבדוק באיזה מצע גדל הצמח ולנסות להתאים את המצע שלכם לצמח ככל האפשר (באמצעות רכיבי דישון שונים).

#5 גידול צמחים – מחלות ומזיקים

צמח שסובל ממחלה או מזיק צריך ישר לבודדו משאר הצמחים. ניתן לזהות מיד את הפגיעה באמצעות מופע משונה וחריג משאר הצמחים וחשוב לטפל במהירות ויעילות. שיפור התנאים של הצמח יכולים לטפל בחלק מהבעיות, יש תמיד לפעול על פי הוראות היצרן או המשתלה ובמקרה של ריסוס – אין לעשות זאת במקום סגור, ויש להשתמש במיגון מתאים.

#6 אויר וטמפרטורה

צמחים זקוקים לתנועת אויר תמידית אך לא לרוח פרצים, חשוב שלא להציב צמח בחדר סגר שלא נעשה בו כל שימוש מכיוון שהצמח זקוק לרכיבים המצויים באוויר כדי לגדול. כלל הצמחים משתמשים בדו תחמוצת הפחמן כדי ליצר חומרי תשמורת ולהשתמש בהם אחר- כך לגדילה ואנרגיה במידה והחדר סגור ולא מאוורר לצמח לא יהיה די מהרכיבים להם הוא זקוק כדי לגדול כראוי והוא עלול לגדול בצורה איטית אם בכלל. רצוי שלא לשנות את מיקום הצמח ללא צורך אך יש לשנות את מיקומו כדי לשפר את תאי גידולו. צמחים אוהבים לחות בינונית, חשוב להיות עירני למידת הלחות והטמפרטורה בחלל ובאיזור בכל עת.

#7 העתקה

במידה והצמחים בבית מילאו את מיכל האדמה שלהם בשורשים צפופים. רק אם אתם במצב גדילה ועדיין ללא ירק או תפרחת, יש להעביר אותם למיכל גדול יותר ולשתול אותם מחדש בכדי למנוע נעילת שורשים. גידול צמחים ביתי מצריך מעקב גם על חלקו התחתון של הצמח (בית השורשים) כמו חלקו העליון.