גידול קנאביס ביתי

גידול קנאביס ביתי – מדריך למתחילים

גידול קנאביס בשיטה ההידרופונית

עד תום הוויכוחים, האם גידול קנאביס צריך להיות חוקי או לא, רבים מקימים בבית מיני חממה ומגדלים קנאביס לצרכים הרפואיים שלהם.

לצערנו מי שעושה זאת ללא אישור מסופח לקטגוריה “פושע”. אז איך לגדל קנאביס? כי הרי מדובר בצמח וצריך לדעת לטפל בו נכון. קבלו מדריך לגידול קנאביס.

יש 4 דברים עיקריים שצריך בשביל גידול קנאביס ביתי והם העקרונות של כל צמח בעולם ובטבע: אור, מים, אדמה ואוויר.

מצעי גידול
מצעי גידול מימין לשמאל: אדמה עם פרלייט, פרלייט, קוקוס והידרוטון

גידול קנאביס ביתי – אדמה

אדמה ניתנת לרכישה בכל משתלה. אך יש שוני בין קנאביס לצמחים אחרים ולכן עדיף לקנות אדמה אוורירית מעל לנמצא במשתלות הרגילות.
למבחר מצעי גידול>

מים

מים יש בכל ברז, למרות שלסנן אותם מהלכלוך בהם יעשה רק טוב. ניתן גם להשתמש במערכת אוסמוזה הפוכה לטיהור המים לצד מיכל/מאגר מים הזמין למערכת.
למבחר מוצרי השקיה>

אור

כעת נגיע לנושא הכי חשוב והוא האור, כאן יש לשים את הדגש על עוצמת האור. היום פופולרי להשתמש במנורות לד ויש כאלה שעדיין משתמשים בשתי נורות – MH ו-HPS לאורך תהליך גדילת הצמח.
למבחר מוצרי תאורה>

נורות לד לגידול קנאביס

נורה לגידול ביתי של קנאביס

נורה מקצועית לגידול קנאביס, מנורת לד או מנורת לחץ גבוה MH / HPS. ניתן להשיג בחנויות הידרו ייעודיות של גידול קנאביס וצמחים שונים.

עכשיו שיש לנו מים אדמה ואור נעבור לתהליך בעל 3 שלבים בגידול קנאביס שהוא: הנבטה, צמיחה ופריחה.

גידול קנאביס ביתי – הנבטה

הנבטה ניתן לבצע בשתי דרכים: לשתול את הזרעים ולחכות שינבטו בתוך האדמה או להניח אותם בחוץ על מצע מים (לא יותר מדי). לחכות שינביטו איזה זרעון קטן לבן שזה אומר שהזרע מתחיל לנבוט. אחרי שהוא מגיע לגובה של כ-3 ס”מ אפשר כבר לשתול אותו. למידע מורחב בנושא היכנסו למאמר הנבטה או צפו בפרק הנבטה ושתילה מתוך הסדרה פשוט לגדל.
למבחר מוצרים לייחורים והנבטה>

הנבטה
הנבטה בעזרת צמר גפן

הנבטה בעזרת השרשה
הנבטה בעזרת מצע השרשה – ג׳יפי כמו בתמונה או קוביית צמר סלעים

פרופגטור
פרופגטור – אינקובטור לצמחים 

גידול קנאביס ביתי – שתילה

לוקחים כלי עם ניקוז טוב, ממלאים אותו באדמה ושותלים את הזרע. ה”זנבון” שורש שיצרנו בלחות ובמים צריך להיות כלפי מטה. חשוב מאוד לא להניח יותר מדי אדמה על הזרע ולא להדק מדי אלא להשאיר אוורור. משום שיותר מדי אדמה ולחץ עלולים לחנוק את הצמח והוא לא יתפתח כראוי או בכלל.

עכשיו הזרע שלכם יצמח לכיוון האור וכאמור, לאור המיוחד והנכון של המנורה. יש כאלה שתולים נורת פלורסנט אבל מהאור שלה לא צומחים שתילים חזקים, לכן כדאי מאוד להשתמש בנורת לחץ גבוה או נורת לד איכותית.
למבחר מוצרי שתילה>

שתילת נבטים
שתילת הנבטים בגיגית עם ניקוז

אוורור

גידול קנאביס ביתי זקוק לאוורור. לכן, אפשר להציב מאוורר קטן ליד הצמח, לא בעוצמה גבוהה, אבל לדאוג שתהיה סירקולציה של אוויר. כמובן שתחלופה טובה של אוויר חשובה אחרת הצמח ייחנק ויפסיק לגדול.
למבחר מוצרי אוורור>

העברה לעציץ או אדנית

אחרי שצצו עלים על הנבטים, יש להעביר את השתיל הקטן הזה לעציץ גדול יותר ולהשקות אותו. באדנית חייבים להיות חורים בתחתית כדי לאפשר מעבר של מים ואויר לצמח.
למידע נוסף על מעבר עציץ >

העברה לעציץ

צמיחה תחת המנורה

יש לספק לצמח הקנאביס שלך אור בשעות קצובות ובעוצמה נכונה לצד שעות חושך. בזמן הצמיחה הצמח משריש, מפתח ענפים ומתחזק – כל אלה יעזרו לו להחזיק את הפרחים שלו שהם בעצם הקנאביס שאנחנו שואפים אליו.

יש לשים לב שהצמח לא קרוב מדי למנורה ושאין צריבות של קרינה ועיוותים של חום על העלים הקרובים למנורה.

צמיחה עם מנורה

השקיית הצמח

חשוב מאוד לשמור על אדמה לחה של הצמח, לכן צריך לבדוק בעזרת האצבע אם יש לחות. אם לא, זה סימן שיש להשקות אותה וצריך לתת לה מספיק מים עד שהם יוצאים מהחורים בתחתית האדנית – זה הסימן שהם הגיעו גם לשורשים.

השקית הצמח

פריחת זרעי נקבת צמח הקנאביס

החומר הפעיל בצמח הקנאביס נמצא בתפרחת הנקבה. לכן, כאשר שותלים את הנבטים, יש להפריד נקבות וזכרים על מנת שלא יהיו תאי זרע הבאים על חשבון חומר פעיל. קיימת היום האופציה לרכוש זרעים של נקבות בלבד. כך שתהיו בטוחים שב-99% תהיה לכם פריחה של קנאביס סנסימיליה (נקבה ללא הפריה).

זכר ונקבה לפני פריחה

תמונה של זכר ונקבת קנאביס

קטיף וייבוש גידול קנאביס

לאחר שצמח הקנאביס סיים את מחזור הפריחה שלו. יש לייבש את פרחי הקנאביס בחושך עם אוורור קליל ותנאי לחות אופטימליים. לאחר מכן שמרו את הפרחים בכלי עם ואקום.

 

קטיף וייבוש קנאביס

למדריך גידול מקיף בנושא קנאביס >
למידע על גידול קנאביס – מי מורשה לגדל קנאביס >

עוד מאמרים שיעניינו אותך

  יש לכם שאלה? צריכים יעוץ? כתבו לנו!

  איפוס סיסמה

  תוך כמה רגעים תקבל לינק לדוא״ל שלך. יש לפתוח את הלינק על מנת לאפס את הסיסמה.

  %

  חבילת חסכון

  הנחת הפריטים בחבילת החסכון תבוטל בהסרת פריט שהינו חלק מחבילת החסכון. האם להסיר את הפריט?