גידול הידרופוני ביתי

גידול ביתי בשיטה הידרופונית

מה מיוחד בשיטת גידול הזו?

גידול הידרופוני ביתי. במילה הידרו משתמשים היום לתיאור זן של צמח קנאביס אשר גדל בתנאים ביתיים. כאשר אומרים “הידרו” הכוונה היא בדרך כלל לגידולי מים. מכיוון שזהו הפירוש המילולי של המילה הידרו – מים (בלטינית). גם כאשר אנו קוראים בעיתונות על גידולי הידרו, מדובר בעיקר על גידול צמחי קנאביס.

כאשר בפועל, הידרופוניקה היא שיטת גידול שמתאימה למגוון רב של צמחים אחרים. מכיוון שזוהי שיטת גידול שהאפיון העיקרי שלה מתבטא בכך ששורשיהם של הצמחים נמצאים במצע מנותק מן האדמה. ובכך שמדובר על גידול בתנאי מעבדה מבוקרים.

המודעות לשיטת גידול הידרופוני ביתי גדלה עם פריחתה של החקלאות האורגנית ועם צמיחת תרבות החקלאות הביתית. התנופה לה זכתה השיטה מאפשרת היום למגדלים הביתיים לגדל מגוון רב של צמחים בהצלחה רבה.

מה מייחד את שיטת הגידול הידרופוני ביתי ומהם היתרונות של גידולי הידרו?

גידול הידרופוני ביתי ייחודי הודות לכמה מאפיינים בולטים. ראשית, הוא מאפשרת לגדל צמחים ללא צורך במצע אדמה. שיטת ההשקיה בה מאפשרת הזנה מבוקרת של הצמח. דבר זה מבטיח קבלת תוצאות הרבה יותר אפקטיביות בזמן יחסית קצר.

הייחודיות הנוספת של השיטה באה לידי ביטוי בכך שהצמח מבצע את תהליך הפוטוסינתזה ללא חשיפה לשמש. דבר זה מהווה גם את אחד היתרונות של גידול הידרו מול גידול צמחים בשיטה המסורתית. השיטה הזו מאפשרת לגדל צמחים גם במבנים סגורים. ללא תלות בעונות השנה ובכמות המשקעים וגם לחסוך בצריכת המים לצרכי ההשקיה.

השיטה מאפשרת יצירת תנאי מעבדה אולטימטיביים להתפתחות הצמח כאשר המגדל זוכה לשליטה מלאה על התהליך.

מה ניתן לגדל בשיטה הזו?

כפי שבוודאי כבר הבנתם, שיטת גידול הידרופוני היא השיטה שמבטיחה את העתיד של ענף החקלאות. בשיטה הזו ניתן לגדל את הירקות והפירות הנפוצים ביותר. כגון: עגבניות מלפפונים ותותים. כך גם את הצמחים המאתגרים יותר מבחינת תנאי הגידול  כמו צמח וניל למשל.

בנוסף לכך, ניתן לגדל בשיטה הזו גם צמחי מרפא כמו לבנדר רפואי ופסיפלורה. במילים אחרות, מהיום מחסור בגינה אינו יכול לשמש יותר כתירוץ לאי היכולת לעסוק בגינון ולאי הפקת ההנאה מתהליך הגידול.

כל שנדרש להצלחה בגידול הידרופוני הוא – התאמה מדויקת בין רכיבי המערכת ההידרופונית לסביבת הגידול ולתוצרת שמעוניינים לקבל.

עוד מאמרים שיעניינו אותך

  יש לכם שאלה? צריכים יעוץ? כתבו לנו!

  איפוס סיסמה

  תוך כמה רגעים תקבל לינק לדוא״ל שלך. יש לפתוח את הלינק על מנת לאפס את הסיסמה.

  %

  חבילת חסכון

  הנחת הפריטים בחבילת החסכון תבוטל בהסרת פריט שהינו חלק מחבילת החסכון. האם להסיר את הפריט?