נוסף מוצר 1 לסל

הוםבוקס

1
סה”כ לתשלום:
המשך הזמנה סיום הזמנה

גידול ביתי בשיטה הידרופונית

גידול ביתי בשיטה הידרופונית

במילה הידרו משתמשים היום לתיאור זן של צמח קנאביס אשר גדל בתנאים ביתיים. כאשר אומרים "הידרו" הכוונה היא בדרך כלל לגידולי מים, מכיוון שזהו הפירוש המילולי של המילה הידרו – מים (בלטינית). גם כאשר אנו קוראים בעיתונות על גידולי הידרו, מדובר בעיקר על גידול צמחי המריחואנה, כאשר בפועל, הידרופוניקה היא שיטת גידול שמתאימה למגוון רב של צמחים אחרים מכיוון שזוהי שיטת גידול שהאפיון העיקרי שלה מתבטא בכך ששורשיהם של הצמחים נמצאים במצע שאינו אדמה ובכך שמדובר על גידול בתנאי מעבדה מבוקרים. המודעות לשיטת הגידול ההידרופונית גדלה עם פריחתה של החקלאות האורגנית ועם צמיחת תרבות החקלאות הביתית. התנופה לה זכתה השיטה מאפשרת היום למגדלים הביתיים לגדל מגוון רב של צמחים בהצלחה רבה.

מה מייחד את שיטת הגידול הזו ומהם היתרונות של גידולי הידרו?

שיטת הגידול ההידרופונית ייחודית הודות לכמה מאפיינים בולטים שלה. ראשית, היא מאפשרת לגדל צמחים ללא הצורך במצע האדמה, שיטת ההשקיה בה מאפשרת הזנה מבוקרת של הצמח וזה מבטיח קבלת תוצאות הרבה יותר אפקטיביות בזמן יחסית קצר. הייחודיות הנוספת של השיטה באה לידי ביטוי בכך שבה הצמח מבצע את תהליך הפוטוסינתזה ללא חשיפה לשמש. מכאן עולה כי כל מה שהופך את שיטת הגידול הזו לייחודית, מהווה גם את אחד היתרונות של גידול הידרו מול גידול צמחים בשיטה הקונבנציונאלית. השיטה הזו מאפשרת לגדל צמחים גם במבנים סגורים, ללא התלות בעונות השנה ובכמות המשקעים וגם לחסוך בצריכת המים לצרכי ההשקיה. זאת ועוד, השיטה הזו מאפשרת יצירת תנאי מעבדה אולטימטיביים להתפתחות הצמח כאשר המגדל זוכה לשליטה מלאה על התהליך.

מה ניתן לגדל בשיטה הזו?

כפי שבוודאי כבר הבנתם, שיטת הגידול הידרו היא השיטה שמבטיחה את העתיד של ענף החקלאות. בשיטה הזו ניתן לגדל את הירקות והפירות הנפוצים ביותר, כמו עגבניות ותותים וכך גם את הצמחים המאתגרים יותר מבחינת תנאי הגידול שהם זקוקים להם כמו צמח וניל למשל. בנוסף לכך, ניתן לגדל בשיטה הזו גם צמחי מרפא כמו לבנדר רפואי ופסיפלורה. במילים אחרות, מהיום מחסור בגינה אינו יכול לשמש יותר כתירוץ לאי היכולת לעסוק בגינון ולאי הפקת ההנאה מתהליך הגידול. על מנת להצליח להניב את התוצאות הטובות ביותר בשיטת הידרו, כל מה שנדרש היא התאמה מדויקת בין מרכיבי המערכת ההידרופונית, הן לסביבת הגידול והן לתוצרת שמעוניינים לקבל.