נוסף מוצר 1 לסל

הוםבוקס

1
סה”כ לתשלום:
המשך הזמנה סיום הזמנה

גידול צמחים בבית

לגדל צמחים בבית בשיטה ההידרופונית

האורבניזציה המואצת הביאה לחשיבה חדשה לגבי גידול צמחים וגרמה לפיתוח טכנולוגיות חדשניות שנועדו לאפשר גידול צמחים בחלל מוגן ומבוקר. גידול בבית במיכלים הוא אחד הטרנדים החזקים באירופה ובארה״ב והדבר נתפס כיום כחלק בלתי נפרד מהגדרת איכות החיים. הרעיון של גידול צמחים במיכלים אינו חדש, הוא נולד בשנות ה-30 של המאה הקודמת כאשר מדענים שחקרו את התנאים הדרושים להזנת הצמח מצאו כי לא חייבים מצע של אדמה על מנת לגדל צמח. את האדמה יכולה להחליף בהצלחה רבה תמיסה המכילה את כל המינרלים החיוניים. במידה ותרכשו ידע מקצועי או תפנו למומחים בעלי ידע בתחום ההידרופוניקה על מנת להבין מה נדרש כדי להתחיל וכיצד עובדת המערכת ההידרופונית, תוכלו להפיק תועלת וגם הנאה רבה מהגידול הביתי.

אילו אביזרים נחוצים להתחלת הגידול בבית?

1. מיכל אטום לנזילות. המוצר קיים במגוון גדלים ובעת הרכישה יש להתאימו למיקום שבו החלטתם לגדל בבית. את סוג המיכל כדאי להתאים לשיטת ההשקיה, תוך כדי שאתם מוודאים כי המיכל יציק ועמיד לתהליכי קורוזיה.

2. מדיד מים שמגיע עם מצוף קטן אותו מציבים בתוך המצע על מנת לסמן את גובה פני התמיסה ובכדי לדעת מתי הצמח זקוק להשקיה.

3. מצע שמהווה את העיגון עבור שורשי הצמח. כיום קיימים מגוון סוגי מצעים, כאשר לאידיאלי ביותר עבור גידול ביתי נחשב מצע אינרטי שאינו פעיל בתהליכים הכימיים הנוצרים בתוך התמיסה. כדאי גם לבחור מצע בעל כושר אוורור טוב וזה שאינו מתבלה.

4. מי ברז בעלי מוליכות חשמלית e.c בין 1.0-0.5 מילימוס.

5. דשן בעל תכונות מתאימות לשחרור המינרלים שהוא גם בעל כושר התרסה על מנת לשמור על תכונות התמיסה יציבות, הן בהקשר של החומציות והן בהקשר של המוליכות החשמלית שהנם בעלי חשיבות רבה להצלחתו של גידול בבית.

 

מה הופך את ההידרופוניקה לשיטת גידול ביתי המומלצת ביותר?

הידרופוניקה היא שיטת גידול ייחודית הנחשבת למתאימה ביותר עבור גידול בבית, מכיוון שבשיטה הזו ניתן לגדל את מרבית צמחי הבית וגם את הצמחים הנדירים יותר שמצריכים תנאי גידול מבוקרים ומדוייקים. כמו כן, לשיטה הזו ישנם יתרונות רבים:

1. העציצים בהם משתמשים אטומים ולכן לא קיימת סכנת נזילת המים.

2. שיטת המדידה הייחודית מראה בצורה מדויקת (תלוי במגדל) מתי יש להשקות את הצמח.

3. מכיוון שהמים נאגרים במיכל וההשקיה מתבצעת באופן אוטומטי אין צורך בריבוי השקיה חיצונית.

4. בשיטה הזו העציץ זוכה בכל התנאים הדרושים לו על מנת להגיע לשיא הגודל ולריבוי הפרי.

5. מכיוון שבשיטה הזו העציץ אינו צריך לפתח שורשים גדולים מדי, זה מותיר מקום רב יותר עבור הצמח לגדול ולהתפתח בו, לכן בשיטה הזו נדרש פחות מקום עבור צמחים גדולים יותר.