גידול צמחים בבית

גידול צמחים בבית

לגדל צמחים בבית בשיטה ההידרופונית

האורבניזציה המואצת הביאה לחשיבה חדשה לגבי גידול צמחים. וגרמה לפיתוח טכנולוגיות חדשניות שנועדו לאפשר גידול צמחים בחלל מוגן ומבוקר. גידול צמחים בבית בעציצים או במערכות הידרופוניות הוא אחד הטרנדים החזקים באירופה ובארה״ב. כיום הדבר נתפס כחלק בלתי נפרד מהגדרת איכות החיים. הרעיון של גידול צמחים במיכלים אינו חדש. בשנות ה-30 של המאה הקודמת הרעיון נולד בעקבות מדענים שחקרו את התנאים הדרושים להזנת הצמח. החוקרים מצאו שלא חייבים מצע אדמה בשביל לגדל צמחים.

את האדמה יכולה להחליף בהצלחה רבה תמיסה של מי השקיה המכילה את כל המינרלים החיוניים. במידה ותרכשו ידע מקצועי בתחום ההידרופוניקה כדי להבין מה נדרש כדי להתחיל וכיצד עובדת המערכת ההידרופונית, תוכלו להפיק תועלת וגם הנאה רבה מהגידול הביתי.

אילו אביזרים נחוצים להתחלת גידול הצמחים בבית?

 1. מיכל אטום לנזילות. המוצר קיים במגוון גדלים. בעת הרכישה יש להתאימו למיקום שבו החלטתם לגדל בבית. את סוג המיכל כדאי להתאים לשיטת ההשקיה, תוך כדי שאתם מוודאים כי המיכל יצוק ועמיד לתהליכי קורוזיה.
 2. מדיד מים שמגיע עם מצוף קטן. את המדיד מציבים בתוך המצע על מנת לסמן את גובה פני התמיסה וכדי לדעת מתי הצמח זקוק להשקיה.
 3. מצע שמהווה את העיגון עבור שורשי הצמח. כיום קיימים מגוון סוגי מצעים, כאשר האידיאלי ביותר עבור גידול ביתי נחשב מצע אינרטי שאינו פעיל בתהליכים הכימיים הנוצרים בתוך התמיסה. כדאי גם לבחור מצע בעל כושר אוורור טוב וזה שאינו מתבלה.
 4. מי ברז בעלי מוליכות חשמלית EC  בין 1.0-0.5 מילימוס.
 5. דשן בעל תכונות מתאימות לשחרור מינרלים. יש לוודא שהדשן בעל כושר התרסה, זאת על מנת לשמור על תכונות התמיסה יציבות. הן בהקשר של החומציות והן בהקשר של המוליכות החשמלית שהינם בעלי חשיבות רבה להצלחתו של גידול בבית.

מה הופך את ההידרופוניקה לשיטת גידול ביתי המומלצת ביותר?

הידרופוניקה היא שיטת גידול ייחודית הנחשבת למתאימה ביותר עבור גידול בבית. זאת מכיוון שבשיטה הזו ניתן לגדל את מרבית צמחי הבית וגם את הצמחים הנדירים יותר שמצריכים תנאי גידול מבוקרים ומדוייקים. כמו כן, לשיטה הזו ישנם יתרונות רבים:

 1. העציצים בהם משתמשים אטומים ולכן לא קיימת סכנת נזילת המים.
 2. שיטת המדידה הייחודית מראה בצורה מדויקת מתי יש להשקות את הצמח.
 3. אין צורך בריבוי השקיה חיצונית. מכיוון שהמים נאגרים במיכל וההשקיה מתבצעת באופן אוטומטי.
 4. בשיטה הזו העציץ זוכה בכל התנאים כדי להגיע לשיא הגודל ולריבוי הפרי.
 5. כיוון שבשיטה הזו העציץ אינו צריך לפתח שורשים גדולים מדי, נשאר מקום רב יותר עבור הצמח לגדול ולהתפתח בו. לכן בשיטה הזו נדרש פחות מקום עבור צמחים גדולים יותר.

עוד מאמרים שיעניינו אותך

  יש לכם שאלה? צריכים יעוץ? כתבו לנו!

  איפוס סיסמה

  תוך כמה רגעים תקבל לינק לדוא״ל שלך. יש לפתוח את הלינק על מנת לאפס את הסיסמה.

  %

  חבילת חסכון

  הנחת הפריטים בחבילת החסכון תבוטל בהסרת פריט שהינו חלק מחבילת החסכון. האם להסיר את הפריט?